Blues w Polsce, blues, BLUES, zespół bluesowy, band, Blues Doctors, bluesdoctors, funkowy band, soul, hendrix, rockowy ZESPÓŁ

Blues Doctors, bluesdoctors, strona zespołu blues, soul, funky

Oskar Kunicki - gitara
Oskar Kunicki, gitara, Blues Doctors

Blues był w jego domu wszechobecny za sprawą muzyki ojca nagrywanej z Radiowej Trójki w audycjach W. Manna, J. Chojnackiego oraz audycji Radia Merkury Ryszarda Glogera. Ponadto gitara zawsze leżała w pobliżu więc był skazany na bluesa.

Zaczynał w czasach dawnych w jednym garażów w Ostrowie Wielkopolskim. Wtedy powstał zespół Fire Band, w którym wraz z ojcem przez kilka lat tworzył własną muzykę. W między czasie kilka razy uczestniczył w warszatach bluesowych Blues Nad Bobrem w Bolesławcu, gdzie zdobył solidne doświadczenie sceniczne. Na koniec historii z warsztatami w 1996 r. otrzymał nagrodę im. Michała Kobusiaka dla najlepiej zapowiadającego się gitarzysty. Teraz mieszka we Wrocławiu i z tej nowej perspektywy szuka nowych dzwięków bluesowych.:)

Słucha najczęściej bluesa elektrycznego, soul i funk z lat dawnych 60-70 z Otisem Reddingiem na czele i funkowo-elektrycznego Scofielda.

Błażej Smok - wokal
Błażej, wokal, Blues Doctors

Zamiłowanie do muzyki wyssał wraz z mlekiem Matki:) Hehe a Bluesem to zaraził go Kuzyn słuchający i grający bluesa. Bluesowe nutki rajcują go juz jakieś 10 lat i wcale nie znudziły go tradycyjne dźwięki:) Mówi "tyle pięknych dźwięków bluesowych, że jeszcze wiele można zrobić i cieszyć się tą muzyką na wieczność"

Ukończył szkołe muzyczną 1 stopnia (Ostrów Wlkp.) w klasie gitary. Jeśli chodzi o wokal to rózne chóry (I LO Ostrów Wlkp.) No i wycie po kątach czyli wieczorne zwiedzanie lokali z mocnym akcentem na używanie gardła. Przewineły się też epizody z innymi zespołami.

Stara się być otwarty dla różnego rodzaju bluesika. Ogólnie jak usłyszy bluesową nutkę to już się cieszy nawet jeśli nie jest to typowy utworek bluesowy. Ale z uporem maniaka twierdzi, że to co proste jest piękne!!! Akustyczne granie, delta coś co niesie ze sobą więcej emocji i serducha niż wirtuozerii, to go kręci niepojęcie:)

Michał Zontek - bas
Michał, bas, Blues Doctors

Jak zaczęła sie jego przygoda z bluesem? Od Smoka :-). Wiedział co to za muzyka już wcześniej dzięki swojej starszej siostrze, której podbierał kasety Dżemu, Muddy Watersa, BB Kinga, lecz dopiero kiedy "poczuł go na sobie", poczuł co to znaczy grać dobry groove. Wtedy zakochał się w Bluesie bez pamieci :-)

Grę na czterech strunach rozwijał w swym obskurnym pokoju, słuchając i ucząc się linii basowych takich mistrzów jak Larry Taylor, Jack Bruce, czy John Paul Jones; a także w ostrowskich garażach i strychach :-).

Słucha bluesa i wszystkiego co ma jakiekolwiewiek z nim związki- soul, funk, jazz, rock.

Przemek Hasek - perkusja
Przemek, perkusja, Blues Doctors

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ostrowie Wielkopolskim w klasie perkusji. Ma za sobą występy z orkiestrze symfonicznej oraz kameralnej, a także w zespole perkusyjnym. Oprócz tego od ponad 10 lat grywa w różnych formacjach rozrywkowych.

Słucha szeroko pojętego jazzu głównie elektrycznego, czyli m.in gatunki określane mianem funk czy fusion. Od kilku lat zachwyca się też muzyką latynowską a w szczególności Michelem Camilo.

Tomek Owczarczyk - hammond
Tomek, hammond, Blues Doctors

Tomek swoja karierę muzyczną rozpoczął od grania tremola na werblu w orkiestrze strażackiej. Potem przyszła fascynacja instrumentami dętymi, których tajniki zgłębiał w państwowej szkole muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku. W międzyczasie można było go usłyszeć w kilku różnorodnych zespołach jak Nowa kultura, Freeport, Wózek band, czy Szałaputni. Podczas warsztatów bluesowych w Bolesławcu po raz pierwszy zetknął się z organami hammonda, które wcześniej znał ze słuchania muzyków jak Joey DeFrancesco, Lonnie Smith, Jimmi Smith, czy pan Medeski. Bezpośrednie spotkanie z tym niesłychanie ciekawym instrumentem zaowocowało uroczystym zakopaniem trąbki i poświęceniu się w całości próbami gry na hammondzie. Próby te trwają do dziś, tym razem w zespole Blues Doctors, który swoimi skocznymi polkami daje wiele radości i satysfakcji. Jego muzyczne poczynania zostały docenione przez ankieterów magazynu Twój blues (prawdopodobnie były to głosy jego żony i babci), gdzie znalazł się na liście Blues Top 2005 w kategorii instrumenty klawiszowe.

www.bluesdoctors.info © BluesDoctors